Az ALSAD minden ajánlását és szolgáltatását a felhasználó egyéni adatai alapján nyújtja. Ilyen adat az alapbetegségünk és szövődményei. Emellett fontos életkorunk, testtömegünk, életmódunk (fizikai aktivitásunk tipikus szintje). A bevitt laboreredmények is árnyalják a képet, ami alapján diétás ajánlások születnek, vagy tartalmakat kínál fel a rendszer. Emellett vannak közvetlen szolgáltatások is, amelyeknek egy része csak akkor használható, ha bejelöljük a „diabetesz” állapotot az egészségügyi felmérésben.
Rendszeres, otthoni vércukormérés naplózása
Ha a vesebeteg veseproblémái mellett cukorbeteg is (ami gyakori állapot), akkor a cukorbetegség megjelölésével az ALSAD megjeleníti számára a vércukor rendszeres naplózásának lehetőségét – beírhatja kézzel, vagy, megfelelő eszköz birtokában, okoseszközéről közvetlenül is importálhatja a mérés adatait.
Egyéb okoseszköz csatlakozása – nem csak cukorbetegeknek, de nekik kiemelten fontos lehet
Okoseszközeink többek közt aktuális testtömegünket, vérnyomásunkat is mérhetik. Egy rendszeres orvosi ellenőrzés mellett „karbantartott” cukorbeteg számára ezek az értékek is fontosak lehetnek, tehát érdemes ilyen eszközzel is csatlakozni az ALSAD-hoz, illetve ha ez nem lehetséges, minél több adatot „kézzel” rögzíteni. Fizikai aktivitásunkat szintén naplózhatja okoseszköz, ami az étkezési beállítások „finomhangolása” során lehet fontos, illetve fontos összefüggéseket fedezhetünk fel aktivitásunk és pillanatnyi vércukorszintünk értékei közt, illetve megfigyelhetjük, ezek hogyan változnak egy hosszabb megfigyelési időszak során.
Az ALSAD-hoz sokféle márka sokféle szolgáltatást végző okoseszköze tud egy gombnyomással csatlakozni, és az adatok kiértékelése is a szoftver feladata lesz. Ha az adatokat megosztjuk kezelőorvosunkkal is, ő is jobban “képben lesz” állapotunk változásaival kapcsolatban.
Lipcsei János / Lajkó Éva
2020.11.14.